12 Yıldır Görmediğim Kadına Nafaka Ödüyorum

12 Yıldır Görmediğim Kadına Nafaka Ödüyorum

Eski eşimle 1986 yılında Bayburt’un Ozansu köyünde evlendik. 2006 yılı Ocak ayına kadar evliliğimiz devam etti. 2 Ocak 2006 günü kayınvalidemin bizde olması suretiyle bir bahane çıkararak annesiyle birlikte benimle bir kavgaya tutuştular. Çok ağır hakaretler ederek evden 2 Ocak akşamı ayrıldılar. Ben 2 çocukla birlikte evde kaldım. O zaman kızım 18 yaşında oğlum 17 yaşındaydı. Çocuklarımla 3 yıl hayatımızı böyle idame ettirdik. Barışmak umuduyla 1 yıl boşanma davası açmadım. Barışmak için her yolu denedim. Eş, dost, akraba ve kendi yakınları dahil hiçbir şekilde diyalog kuramadık. Çocukları defalarca gönderdim, her seferinde kovdu. Bir defasında jandarmayla kovdu.

Bu arada öğrendim ki bu bir planmış. İplerin koptuğu günden bu yana 12 sene geçmiş. 12 sene boyunca bu kadının ne yüzünü gördüm ne de nerede olduğunu biliyorum. Evli mi, dost hayatı mı yaşıyor, hiç bir bilgimiz yok. Dayısının kızı avukat, ona vekalet vermiş. 2007 Haziran ayından bugüne hiç bir duruşmaya gelmedi. Ben birkaç defa hakimi ikaz ettim, belki barışırız diye. Bir sonuç çıkmadı. Mahkemeler sonucu 20 bin lira tazminat ve yoksulluk nafakası (12 yıldır ödüyorum, daha ne kadar süreceği belli değil). Mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri, Yargıtay aşamaları maddi olarak bana 100 bin liraya mal oldu. Halen de devam ediyor. Sonuç nereye gider o da meçhul.

Mahkeme bizi eşit kusurlu buldu. Dava bittikten sonra hakim hanım karşı tarafın avukatının da olduğu son duruşmada bana şunu söyledi. “Sen barışmak yerine kendini savunsaydın bu dava tamamen senin lehine sonuçlanırdı. Barışmak istemiyor neden bu kadar ısrar ediyorsun” Yani tam 19 yıl 19 gün evli kaldım. Hep hüzün yaşadım. Bunu da tamamen çocuklarımın huzuru bozulmasın diye yaptım. Bu arada hem mahkemelerle uğraştım hem de çocuklarıma üniversite tahsili yaptırdım. 2009 yılında şimdiki eşim Zeynep hanımla evlendim. 1 oğlumuz oldu, şimdi 8 yaşında. Çalışırken maaşım daha iyiydi. Şimdi aldığım 2200 TL emekli aylığına karşılık 600 lira nafaka ödüyorum. Sağlığım bozuldu ne yapacağız onu da Allah bilir. Ömür Boyu Nafaka cezasına süre sınırı getirilmesini istiyorum.

Feridun Akagündüz (Emekli Polis Memuru)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz