Bu Nasıl Adalet?

Bu Nasıl Adalet?

2011 yılında evlendim. Eşim sinirsel rahatsızlığı olan şizofreni hastası bir bayandı. (Evlendikten sonra fark ettim. Ailesine durumu bildirdim, ailesi bilgimiz var dediler, doğruladılar). 1 yıl 2 ay evli kaldım. Bir sabah eve geldim annesi ve babası vardı (saat 7:30). Bana “kızımızı götürmeye geldik bu evlilik yürümez” dediler.

Ben ne kadar karşı çıktıysam da engel olamadım. Kurulmuş yuva yıkılmasın, problem neyse konuşalım, çözüm arayalım dedim. Şizofren hanımefendi geceden ne anlattıysa bilmiyorum. Çünkü götürdüler kızlarını.

Evliliğim boyunca hem aileme karşı hem bana karşı duymadığım hakaret kalmadı. Buna rağmen ne kendisine zor kullandım ne de bağırdım. Kendisinin mutluluğu için elimden gelenin en fazlasını yaptım

Başımdan geçen iki üç örnek vermek isterim:

– Bir gün evde oturuyoruz, ben ve eşim gazete okuyoruz. Annem tesbih çekiyor namaz sonrası. Babam TV’de haber izliyor. Ortada hiç bir şey yokken bir anda gazeteyi kapattı. “Baba sen kafirsin kimliğini değiştir” dedi. Babam gülümsedi ne desin zavallı haklısın kızım bende onu düşünüyorum dedi.

-Bir gün eşim arkadaşlarını eve davet etmiş. Misafirler için hazırlık yapılıyor, koşarak mutfağa gitti. Aniden tabak kırılması sesi geldi. Gittim baktım, eşim anneme bağırıyor, “yemekler güzel olmazsa senin o örümcek kafanı kırarım” diye kadına bağırıyor. Tabii bu duruma da sessiz kalmak zorunda kaldım. Eşimle sadece 1 defa birleşmemiz oldu, başka olmadı. Çünkü çocuk olmasından korkuyordu. Belki inanması güç ama çocuğum olursa öldürürüm, düşürürüm, gibi şeyler söylüyordu.

Bir gün anneme ilişkimizin olmadığını söylemiş. Neyse mahkeme günü şahitler dinleniyor, benim tam 18 şahidim var. 9’u dinlendi, 9’u koridorda bekliyor. Her şey delilli ispatlı. Eşimin 3 şahidi var, ikisi benim lehime konuştuğu halde ben ağır kusurlu bulundum. 14 bin TL tazminat 256 TL nafaka cezası verildi.

Mahkemede ne benim avukatım ne de ben bir kelime dahi konuşturulmadım. Çünkü hakim hanım resmen taraf tuttu. Çünkü eşim, avukat ve hakim birbiriyle bağlantılıydı. Sonradan araştırıp öğrendim.

Osman Üke

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz