Çocuğumun Velayeti, Tazminat ve Süresiz Nafaka

Çocuğumun Velayeti, Tazminat ve Süresiz Nafaka

Ben eşime, bir yaşındaki çocuğumuza sürekli şiddet uyguladığı için boşanma davası açtım. Nereden bileyim adaletin sadece kadından yana olduğunu. Ben her şeyden habersiz beklerken bir de baktım ki o kadar şahide rağmen velayet anneye verilmiş. Pedagog şiddet görmemiştir raporu vermiş.

O kadar insanın gözüyle gördükleri yok sayılmış, çektiğim yara ve morlukların olduğunu gösteren fotoğraf ve videolar yok sayılmış. Her şey benim evimde yaşanmışken ve doğal olarak buna benim yakın çevrem, ailem ve komşuların şahit olması gerekirken, hayatımda hiç görmediğim insanları şahit olarak dinlettiler ve bu sözde şahitlerin söylediklerini delilsiz ispatsız doğru kabul edildi.

Benim komşularımın şahitlikleri dikkate alınmadı. Mecburen çocuğumu verdim. Hafta sonları aldığımda yine morluklar yaralar görmeye başladım. Sorduğumda yine düştü çarptı gibi yalanlar duydum ve avukata söyledim. Şikayetçi ol dedi ben de 30 tane fotoğrafı göstererek ve rapor alarak şikayetçi oldum.

Ancak şaştım kaldım kadın beraat aldı. Böyle adalet olmaz! Temyiz ettim ama mahkeme sonunda velayet tamamen ona verildi. Ben bir de tazminat ve süresiz nafaka ödemeye mahkum edildim. Hem de ne için? Çocuğuma şiddet gösteren öz annesinden kurtarmak için! Ne güzel alkışlıyorum!

Artık eşini öldüren birini gördüğümde eskisi gibi önyargılı bakmıyorum, bakamıyorum. Çünkü kesin kadın bişey yapmıştır diye düşünüyorum ister istemez. Adalet de hep kadından yana nasılsa diyorum. Bu hale getirdiler bizi. Asgari ücretle çalışan biri nasıl hem nafaka ödeyip hem tazminat ödeyip kirada oturup nasıl karnını doyuracak sorarım?

Ankara’nın o klimalı makam odalarında oturup devletin olanaklarıyla ancak birbirleriyle sürekli didişen milletvekilleri bizi duymaz çünkü bizi seçimden seçime hatırlarlar. Hakkımı helal etmiyorum bu devlet zoruyla paramı alanlara bu yasayı çıkaranlara bu kadar mağduru görüp de düzeltmeyenlere de…

Mustafa İçer

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz