Eski Eş Hayatımızı Mahvetti!

Eski Eş Hayatımızı Mahvetti!

7 yıl önce evlendik. Eşimin eski karısı ilk evlendiğimiz ay icra davası açtı. Elimizde dekontlar olduğu halde davayı eski eş kazandı. Eşimin bir oğlu var onun velayeti de bizdeydi. Sahte darp raporları, yalancı şahitlerle o davayı da kazandı. Mahkemede çocuğa nafaka talep etmediğini söyledi. Ama İki yıl sonra çocuk için nafaka davası açtı.

Bize sadece eski eşin kazandığına dair mahkeme celbi geldi. Eski eşe 500 TL nafaka veriyoruz, çocuğa da 500 TL bağlanmış. Geriye dönük olarak nafaka farklarını icra yoluyla ayda 500 TL ve avukat, mahkeme ve icra masrafları da bize aitmiş. Biz bunu duyunca delirdik. Ayda 1.700 TL ödemek çok zor!

Bir umutla itiraz davası açtık ve ilk defa kazandık! Kazandık dediğim de ayda 1.700’den 1.300’e düşürdü! Buna da şükür dedik. Şimdi bir arabamız var ama o da hacizli.

Eşime çocuğunu da göstermiyor! Her sene otomatik nafaka artacak, çünkü eski eş kendini daha yoksul göstermek için kayıtlarda kiraya çıkmış gibi göstermiş! Masrafları çokmuş!

Babasının iki katlı evi var oturmuyor. Sırf daha rahat gezip tozmak için! Annesi emekli, ölmüş. Onun maaşını da alıyor. Bizimkiyle birlikte bizim iki çocuğumuz var. Daha fazla giderimiz var ama onun iki kişiyi geçindirdiği parayla biz dört kişi idare etmek zorundayız..!

Kadın Mağdur (2. Eş)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz