Hem İftiraya Uğradım Hem de Nafaka Ödüyorum

Hem İftiraya Uğradım Hem de Nafaka Ödüyorum

2015 yılının Ağustos ayında 25 yaşımda ilk evliliğimi yaptım. Ekim ayında düğün oldu. Benim ilk evliliğim, “eski” eşimin 2. Evliliği idi.. Toplamda 9 ay kadar evli kaldım. Resmi nikah tarihinden önce babam, asgari ücretli çalıştığım için bana bir ev satın aldı.

Eski eşim Antalya’da ikamet ediyordu. Evlendikten sonra benimle birlikte Ankara’da yaşamaya başladı. 9 ay süren evliliğimizde mecburiyetten 1 kaç iş değişikliğim oldu. Bu süreçte 1 ay kadar işsiz kaldım. Sonra toparladım.

Evliliğimin 7.ayında eski eşim bana bir kaç kez ilk eşinin ismiyle hitap etti. Ayrıca kullandığı telefon faturası ilk eşinin soyadıyla gelmekteydi. Fazlasıyla rahatsızdım. Çok uyardım ama bunu önemsemedi. Bu sebepten aramızda tartışmalar yaşandı. Ayrıca eski eşim oturduğu evden-mahalleden memnun olmayan, sürekli benden maddi taleplerde bulunan, yaşam standartlarımın üstünde talepleri olan biriydi. Bunlardan dolayı aramızda şiddetli tartışmalar yaşanıyordu.

Eski eşim bana evlilikten, yani nikah tarihinden önce babamın bana aldığı evi sattırmak istedi. Evi satmamı, aksi takdirde dava açacağını söyledi. Ben evdeyken kayınpederim, kayınvalidem ve eşim, evimi basarak evdeki eşyaların neredeyse yarısından fazlasını alıp tehditler savurarak gittiler. Tanık olarak annem yanımdaydı. Boşanma davası açtılar. Onları evden kovmadığım halde evden kovdu, şiddet uygulamadığım halde şiddet uygulandı, alkolik olmadığım halde alkolik diyerek şahsım hakkında bu tür iddialarda bulundu. 1500 TL nafaka ve 10.000 TL maddi manevi tazminat talebi oldu. Dava sonunda hakim eşit kusurlu saydı. 400 TL yoksulluk nafakası ve 16 aylık birikmiş nafaka bağladı. 16 aylık nafakayı ödemek için kredi çektim. 380 TL kredi, 400 TL nafaka ödüyorum.

Geriye bana 600 TL para kalıyor. Eski eşim evi terlettikten sonra uzun süre keyfi olarak çalışmadı. Şimdi çalışıyor, en azından asgari ücret aldığını varsayarsak, benden aldığı nafakayla birlikte aylık 1800 TL gelire sahip. Benim maaşım 1400 TL ve otomatikman 1000 TL’ye düşüyor. Kredi nafaka derken her ay 600 TL parayla idare ediyorum…

Bu arada eski eşim düğünde takılan takıları kendi iradesiyle bozdurmuş, paranın bir kısmını bankaya yatırarak kendi kullanımına almış, bir kısmını da giderken götürmüştü. Yani takılar kanunda olduğu gibi eski eşime aitti. Boşanma davasıyla birlikte takı davası açtı ve eski eşim takıları yalan beyanla zorla elinden alıp harcadığımı beyan etti. Ben eşime ait banka dekontlarını ve takıları bozdurduğu kuyumcuyu tanık gösterdim. Bilmiyorum sonuç ne olacak ve ayrıca nikah tarihinden önce satın almış olduğum evi değer artış payından yararlanmak istiyorum diyerek yalan beyanla delilsiz, (aile harici) tanıksız, evime de göz koyulmaktadır davalar devam etmektedir. Özetle zaten evliliği bitiren, boşanmayı getiren olay da evimin zorla bana sattırılmak istenmesidir…

Hasan Kıyak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz