Nafaka Yüzünden Tekrar Evlenemiyorum

Nafaka Yüzünden Tekrar Evlenemiyorum

Malatyalıyım. 2015 yılının Ekim ayında evlendim. Evliliğim 3 ay sürdü, boşandım. Ayrıldığım bayan benim ekonomik durumumu beğenmeyerek evi terk etti. Evimi terk etmesine rağmen, aile büyükleri ve mahkeme vasıtası ile “eve dön” çağrısında bulundum. Ancak evine dönmedi. Evine dönmeyeceğine dair mesaj ve telefon ses kayıtlarını mahkemeye delil olarak sundum.

Eski eşim bana üstelik “mahkemeler kadından yana” diyerek bana 40 bin TL maddi, 40 bin TL manevi tazminat davası da açtı, fakat kaybetti. Ben şu an düğün borçlarını ödeme sıkıntısı içindeyim. Asgari ücret alıyorum, borçlarını ödeyemiyorum.

Boşandığım bayan ise kayıt dışı çalışmakta ve çalıştığı yeri de bilmeme rağmen ekmeğinden olmasın diye ihbar etmiyorum. Mahkemeye kendisinin yoksul olduğunu ileri sürerek yoksulluk nafakası bağlanması istedi ve kazandı. Kendisine nafaka ödüyorum. Borçlar ile boğuşmaktayım.

Allah rızası için süresiz nafaka zulmüne son verilsin. Benim gibi binlerce insan ömür boyu, adil olmayan nafaka mağduru. 32 yaşındayım ve ben daha ne zaman evleneceğim, ne zaman çocuk sahibi olacağım? Her kadın süresiz nafaka ödeyen biriyle evlenmek istemiyor. Bizlere yardım edin..!

Hikmet Çelik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz