Ömür Boyu Nafaka Cezasına Çarptırıldım

Ömür Boyu Nafaka Cezasına Çarptırıldım

2017 yılında evlendim. Mutlu bir evliliğimiz vardı. 5 ay sonra bana karşı olan tavırları değişti. Kısmi felçli olan babam, evlendikten sonra 2 evinden birini bize tahsis etmişti. Kira falan almıyordu. Eski eşim bu evin tapusunu benim almamı istedi. Ben karşı çıkınca bana aileme tavırları sertleşti. Evde 2 yabancı gibi olduk.

Alkol, sigara vb bir kötü alışkanlığım yok. Evden işe, işten eve gelip giderim. Evin tüm ihtiyaçlarını ve kendi şahsi ihtiyaçlarını görürüm. Kalan paramdan harçlık verirdim. Bir gün parayı yüzüme çarptı ve hakaretlerde bulundu. Evin tapusunu alacaksın, diye baskı kurmaya başladı. 29 Haziran 2017’de ben işte iken eşimin babası aradı ve kızını götüreceğini söyledi. Eve geldiğimde eşim hazırlanmıştı bile. Kapıyı çarpıp yola düştü, ben de peşinden… Yolda durdurdum, derdin ne diye. Gideceğim, peşimi bırak, zorlarsan polisi ararım dedi. Ben de seni dövmedim, hakaret etmedim, abartıyorsun, dedim. Bu arada eşimin babası geldi ve kızını alıp götürdü.

Bu sıralarda işimden de oldum, psikolojim bozuldu, tedavi görmeye başladım. Terk etmeden önce eşim hamileydi. 5 ay sonra bir kızımın doğduğunu öğrendim. Kızımı görmeyi çok istiyorum fakat eşimin ailesi beni öldürmekle tehdit ediyor. Aralık 2017’de nafaka davası açmış. Doğumdan önce ve sonra “bir ihtiyacı var mı” diye aradığımda telefonda hep hakaret etti, yüzüme kapattı.

Eşim ve ailesinin derdi babamın evinin tapusu imiş. Şimdiki derdi ise ziynetler, eşyalar ve Ömür Boyu Nafaka! Böyle bir eşe ömür boyu nafaka ödenir mi? Allah beni ve benim durumumda olan herkesi bir an önce elimizden bir kaza çıkmadan kurtarsın inşaAllah. Benim durumumda olan onca insan var fakat gurur meselesi yapıp dışarıya yansıtmıyor. Ben şimdi asgari ücretle çalışıyorum ve pozitif ayrımcılık yüzünden başıma gelecekleri az çok tahmin ediyorum. Ben hiçbir suç işlemedim ama Ömür Boyu Nafaka cezasına çarptırıldım!

Mehmet Erdem

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz